Powrót do przeszłości. Królewskie suknie ślubne.

Królewskie wesele - cóż to za magiczne połączenie słów! W oczach milionów dziewczyn na całym świecie takie wesela to prawdziwa bajka z powozami konnymi, pięknymi bukietami, setkami gości, haftowanymi perłą welonami i luksusowymi sukniami ślubnymi z długim trenem. I oczywiście ze szlachetnie urodzonym, przystojnym księciem. A może nawet królem.

Kto, jeśli nie prawdziwe księżniczki, powinny mieć królewskie suknie ślubne? Nawet jeśli niektóre z nich wybierają eleganckie i skromne stroje, to wcale nie czyni ich mniej luksusowymi.

Elżbieta II i książę Filip, 1947 rok

21-letnia królowa Elżbieta powiedziała „tak” księciu Filipowi w sukni ślubnej z satyny w kolorze kości słoniowej i trenem o długości 3,9 m. Kreacja została udekorowana 10 tysiącami pereł i kryształów, srebrną nicią oraz koronkami.

blog04-07.jpg
Źródło: la-gatta-ciara.livejournal.com

Grace, księżniczka Monako, 1956 rok

Suknię ślubną Grace Kelly można bez wahania nazwać najpiękniejszą suknią ślubną minionego stulecia. Gwiazda Hollywood wychodziła za mąż za księcia Monako w ekskluzywnej sukience wykonanej z belgijskiej koronki, haftowanej perłami. Ten obraz stał się naprawdę kultowym i inspiruje wiele panien młodych na całym świecie, aż do dziś.

blog04-09.jpg

 Źródło: www.telegraph.co.uk

Maria Teresa, wielka księżna Luksemburga, 1981 rok

W dniu ślubu Maria Teresa założyła suknię w stylu „księżniczki” z futrzanym kołnierzem. Welon, diadem i kolczyki dodały stylizacji szyku.
Suknię ślubną z misternymi wzorami i futrzanym wykończeniem dla Marii Teresy uszył paryski dom mody Balmain.

blog04-04.jpg

Źródło: dinastias.forogratis.es

Diana, księżna Walii, 1981 rok

Najdroższym ślubem w historii Anglii był ślub księcia Karola i Diany.

Królowa ludzkich serc Lady Di brała ślub z księciem Karolem w luksusowej sukni ślubnej w stylu wiktoriańskim. Do uszycia sukni wykorzystano aż 40 metrów jedwabiu! Suknia została wykonana z jedwabnej tafty, 10 tysięcy pereł i cekinów, a prawie 8 metrowy tren, który ciągnął się za księżną został zapamiętany jako najdłuższy w historii królewskich wesel.

blog04-03.jpg

Źródło: ninjajournalist.com

Letycja, królowa Hiszpanii, 2004 rok

Panna młoda pojawiła się w kościele w śnieżnobiałej jedwabnej sukni z długim rękawem,  oryginalnym kołnierzem i czterometrowym trenem od hiszpańskiego projektanta Manuela Pertegaza. Głęboki dekolt był odważnym krokiem jak dla konserwatywnej Hiszpanii. Kreację uzupełnił długi jedwabny welon oraz rodzinna tiara, którą Letycja dostała od matki pana młodego. Kiedyś królowa Sofia sama ją założyła na swój ślub.

blog04-02.jpg

Źródło: pinterest.com

Katarzyna, księżna Cambridge, 2011 rok

Suknia Kate Middleton na weselu z księciem Williamem pozostaje wzorem dla wszystkich panien młodych szukających inspiracji przy wyborze sukni ślubnej.

Kate wolała łączyć w swoich strojach współczesne trendy i klasykę, które z powodzeniem wcieliła w życie projektantka Sarah Burton. Efektem tego była elegancka sukienka z koronkowymi rękawami, ozdobiona motywami kwiatowymi i długim trenem.

Suknia ślubna księżnej Cambridge połączyła tradycję z nowoczesnością.Wyglądała w niej jak prawdziwa księżniczka!

blog04-00.jpg

Źródło: glamour.com

Magdalena, księżniczka Szwecji, 2013 rok

Na swój ślub szwedzka księżniczka Magdalena wybrała suknię od Valentino. Suknia ślubna wykonana z falistej organzy z koronką w kolorze kości słoniowej. Górna część z głębokim dekoltem została w całości wykonana z koronki. Tren w sukni ślubnej miał 4 metry długości. To było prawdziwe królewskie wesele w dobrym guście!

blog04-01.jpg

Źródło: cosmopolitan.de